تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

نوبخت: صحبت از مهندسی انتخابات سخن درستی نیست ...

به گزارش خبرآنلاين، محمدباقر نوبخت در نشست هفتگي خود با خبرنگاران در مورد اظهارات اخیر حجت الاسلام ابراهيم رییسی در مشهد که ۱۶ میلیون رايش را رای به ارزش‌ها دانسته و مدعي تخلفات انتخاباتی سازماندهی و مهندسی شده بود؛ گفت: ما نباید نسبت به گفته دیگران صحبت کنیم، سیاست دولت این است که ملت ایران بدون تقسیم‌بندی رای که الان توسط برخی مطرح می‌شود برای ما عزیز هستند. برای این که به رشد ۸ درصدی برسیم باید از همه کمک بگیریم. دولت مصمم است به خواسته‌هایش برسد.

او با تاکید بر اینکه صحبت از مهندسی انتخابات سخن درستی نیست، گفت: همه فرایند انتخابات تحت‌نظر شورای نگهبان بوده، ضمن اینکه همه کاندیداها از برنامه‌هایشان دفاع کردند و حتی گاهی دیدیم که چگونه مقابل آقای روحانی موضع گرفتند. لزومی نیست من یادآوری کنم همه از فرصت‌ها و امکاناتشان برای این کار استفاده کردند.

سخنگوی دولت یادآور شد: مردم روز ۲۹ اردیبهشت رای خودشان را دادند و با توجه به آن چه دیده و شنیدند تصمیم گرفتند. این رای‌دهی با نظارت شورای نگهبان بود و وزارت کشور مجری بود و در هر حوزه هم از سوی وزارت کشور مراقب وجود داشت، به دفعات اعضای شورای نگهبان توضیح دادند که اتفاقی که در نتیجه انتخابات تاثیر گذاشته باشد، رخ نداده است.

نوبخت بي آنکه از رئيسي نامي ببرد، ادامه داد: ۱۵ و ۱۶ میلیون رای خوب است، این دوستان خیلی احساس شکست نکنند. همه در این انتخابات پیروز بودند، این انتخابات پاسخ به برخی از شبهات که انتخابات ایران را به دور از مردم‌سالاری دینی می‌دانستند بود، شما مشاهده کردید مردم ساعت‌ها در داخل و خارج کشور پشت درب شعب برای رای دادن ایستادند.

او از اقدام جوان‌مردانه ناطق نوری در سال ۷۶ ياد کرد که در اواسط شمارش آرا که متوجه شد رای طرف مقابل بالاتر است به سيدمحمد خاتمی تبریک گفت. او با اين مقدمه خطاب به نامزدهاي مغلوب در انتخابات رياست جمهوري دوازدهم گفت: اگر دوستان می‌خواهند به این روش ادامه دهند؛ اما دولت تصیم دارد به وعده‌های خودش جامعه عمل بپوشاند.

اهم سخنان وي از اين قرار است:

*{با اشاره به اظهارات روز گذشته رییس قوه قضاییه در مورد مساله حصر} توصیه می‌کنم رئیس قوه قضائیه این نوع مباحث را به سطح جامعه نکشاند و در جلسات شورای عالی امنیت ملی که خودش در آن عضو هست مطرح کند.

* تا دیروز یک میلیون و ۹۶۴ هزار تن گندم به ارزش دو هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان که هزار و ۲۹۸ میلیارد تومان پرداخته و هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان باقی مانده خرید تضمینی گندم انجام شده است. 

اين خبر کامل مي‎شود…

۲۷۲۱۲