تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

رشد اقتصادی سال ۱۳۹۵ اعلام شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلي به قيمت ثابت سال ۱۳۷۶ در سال ۱۳۹۵ به رقم ۶۷۳۰۹۴ ميليارد ريال با نفت و ۶۴۱۳۷۵ ميليارد ريال بدون احتساب نفت رسيده است، در حالي كه رقم مذكور در سال قبل با نفت ۶۲۱۲۳۷ ميليارد ريال و بدون نفت ۶۰۳۴۹۴ ميليارد ريال بوده كه نشان از رشد ۸٫۳ درصدي محصول ناخالص داخلي با نفت و ۶٫۳ درصدي محصول ناخالص داخلي بدون نفت در سال ۱۳۹۵ دارد.

محصول ناخالص داخلي به قيمت ثابت سال ۱۳۷۶ در سال ۱۳۹۵ به رقم ۶۷۳۰۹۴ ميليارد ريال با نفت و ۶۴۱۳۷۵ ميليارد ريال بدون احتساب نفت رسيده است، در حالي كه رقم مذكور در سال قبل با نفت ۶۲۱۲۳۷ ميليارد ريال و بدون نفت ۶۰۳۴۹۴ ميليارد ريال بوده كه نشان از رشد ۸٫۳ درصدي محصول ناخالص داخلي با نفت و ۶٫۳ درصدي محصول ناخالص داخلي بدون نفت در سال ۱۳۹۵ دارد.

نتايج مذكور حاكي از آن است كه در سال جاري رشته فعاليت­ هاي گروه كشاورزي ۵ ، گروه صنعت (شامل: معدن، صنعت، انرژي و ساختمان) ۱۱٫۳و گروه خدمات ۷٫۱ درصد نسبت به سال قبل، رشد داشته است. لازم به ذكر است رشد گروه صنعت عمدتاً ناشي از افزايش صادرات نفت خام و گاز طبيعي بوده است.

محاسبات فصلي در مركز آمار ايران در قالب ۱۵ بخش اصلي متشكل از ۴۲ رشته فعاليت انجام می­شود كه بر اين اساس گروه كشاورزي شامل زير بخش­هاي زراعت و باغداري، دامداري، جنگل­داري و ماهيگيري، گروه صنعت شامل زير بخش هاي استخراج نفت خام و گاز طبيعي، استخراج ساير معادن، صنعت، تأمين آب، برق و گاز طبيعي و ساختمان می­باشد و گروه خدمات شامل زير بخش­هاي عمده­فروشي و خرده فروشي، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه گري هاي مالي، مستغلات، امور عمومي، آموزش، بهداشت و مددكاري و ساير خدمات است.

لازم به ذكر است اطلاعات تفصيلي در زمينه حساب هاي ملي سال ۱۳۹۵ ، از طريق درگاه ملي آمار در قسمت داده ها و اطلاعات آماري/حساب هاي ملي/جدول ها و سري زماني/ حساب هاي ملي فصلي، قابل دسترسي می­باشد.

 

۳۹۲۲۴

inves بدون نظر ۸ خرداد ۱۳۹۶