تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

هشدار نظامیان ایران به ماجراجویی‌ احتمالی سعودی‌ها ...

امید کرمانی‌ها: دونالد ترامپ یک روز بعد از برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و در آستانه سالروز عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر به عربستان رفت و در ریاض ضمن گزافه‌گویی هایی درباره ایران، قراردادی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد دلار را با سران عربستان سعودی امضا کرد، قراردادی که ۱۱۰ میلیارد دلار آن به فروش اسلحه و تجهیزات نظامی از جمله تجهیزات تبدیل بمب های معمولی به بمب های هوشمند اختصاص دارد.

در حالیکه عربستان سعودی به حمایت از گروه‌های تروریستی
تکفیری نظیر القاعده و داعش در چند کشور اسلامی متهم است؛ ملک سلمان، پادشاه سعودی،
ایران را به صدور جنبش‌های تندروی اسلامی به سراسر جهان متهم کرد و رییس جمهور آمریکا
نیز خواستار انزوای ایران شد. گویی مقامات سعودی به پشتوانه خرید تسلیحاتی از آمریکا
به خود غره شده و دچار خیالات خامی همچون تصور قدرت برتر در منطقه شدند.


از این رو بود که حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا که معتقدند افراد نالایق سرنوشت سعودی را در دست دارند، با
اشاره به خیال واهی برخی کشورهای مرتجع که تصور می‌کنند می‌توان با پول، صمیمیت
دشمنان اسلام را جلب کرد، گفتند: واقعیت این است که صمیمیتی وجود ندارد و همان‌طور
که خود امریکایی‌ها گفتند، آنها را می‌دوشند و در نهایت ذبحشان می‌کنند.
(اینجا)

«اساس قدرت حکومت یک کشور، قدرت ملی است و این قدرت با انتخابات و حضور مردم پای صندوق آراء به دست می آید. ترامپ زمانی به منطقه آمد که حضور ۴۵ میلیونی مردم ایران را پای صندوق انتخابات دید و به کشوری رفت که هیچ وقت معنی و کلمه انتخابات برای‌ مقاماتش مفهوم نیست و مردم آن کشور هیچ وقت صندوق آراء را ندیده اند. امیدوارم یک روزی هم عربستان این راه را انتخاب کند. آن روز قدرت عربستان به مراتب بیشتر از امروز خواهد بود». با این جملات حجت الاسلام حسن روحانی کنایه های معنادار خود به ترامپ و مقامات ریاض را آغاز کرد و یادآور شد: «می‌خواهم یک نکته به دولت‌های منطقه خاورمیانه و همچنین به دولت عربستان بگویم و آن نکته این است که راه قدرت، سلاح نیست، آن هم خرید سلاح از دیگران. راه قدرت پشتوانه مردمی است». (اینجا)

عربستان دچار اشتباه محاسباتی نشود

امروز در هر کشور مسلمانی مناقشه نظامی وجود دارد رد پای عربستان و آمریکا در مصائبی که به مردم آن کشور وارد می شود مشهود است. عربستان روزی به بحرین لشکر کشید و امروز با مردم یمن سر جنگ دارد. کمک های آمریکا و ریاض به تروریست ها در سوریه علیه دولت دمشق نیز بر کسی پوشیده نیست. در واقع مشخص است سلاح هایی که سعودی ها می خرند کجا به کار برده می شود. اما ایران به این اقدامات عربستان چگونه نگاه می کند؟ 

ملت ایران هرگز فراموش نمی‌کند که حزب بعث به نمایندگی تام و تمام از استکبار جهانی شرق و غرب با تمام تجهیزات و تدارکات انسجام یافته ویژه و با پشتیبانی‌های دیپلماتیک و لجستیکی دشمنان نظام جمهوری اسلامی وقتی نهال انقلاب اسلامی تازه در حال رشد بود جنگ گسترده‌ای را به ما تحمیل کرد اما مردم به ویژه جوانان ایرانی با رشادت‌های خود در هشت سال دفاع مقدس نگذاشتند ذره ای از خاک کشور دست دشمن بعثی بماند و امروز نیز بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور ۴۱ میلیونی در پای صندوق‌های رای حمایت تمام قد خود از نظام جمهوری اسلامی را به رخ حکومت های مرتجع منطقه کشیدند.

از همین رو بود که سردار سرلشگر سلمان صفوی دستیار
و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به سران عربستان توصیه کردند که از عاقبت شاه و
صدام که از آمریکا سلاح خریدند عبرت بگیرید
. چرا که ان دو دیکتاتور نیز از آمریکا تسلیحات
زیادی خریدند اما هر دو از صحنه روزگار حذف شدند. به گفته وی، امضای بستۀ تسلیحاتی
۱۱۰ میلیارد دلاری بین امریکا و عربستان و توافقات تسلیحاتی آتی نه تنها کمکی به امنیت
منطقه جنوب غرب آسیا نمی کند ، بلکه در جهت نا امن سازی منطقه و ایجاد تنش در این منطقه
که  قلب انرژی جهان است مورد استفاده قرار خواهد
گرفت. 


سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به مشارکت پرشور مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: مشارکت مثال‌زدنی و امنیت این انتخابات برای جهانیان درس عبرتی است و امیدواریم که درس بگیرند. شما شاهد بودید گروهک‌های تروریستی به ویژه داعش کشورهای اروپایی را تهدید و نا امنی برقرار کرد اما ایران را چندین بار تهدید کرد ولی حتی اجازه نزدیک شدن به مرزهای ایران را نداشته که نشان از عظمت نیروهای مسلح نظام اسلامی و خیل عظیم بسیجیان و آمادگی آنها برای رویارویی با دشمن است. امروز ایران اسلامی به آنچنان قدرت نظامی و اطلاعاتی رسیده که دشمنان حتی جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارند. (اینجا)

سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج نیز گفت: خرید تسلیحاتی عربستان و شیوخ عرب منطقه برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی است تا با توطئه بتوانند این انقلاب را به شکست بکشانند اما این آرزو را به گور می‌برند.

از سوی دیگر سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور می گوید: استراتژی ایران یک استراتژی دفاعی است و ما هیچگاه داوطلب جنگ نبوده ایم و هرگاه راجع به قدرت ملی صحبت می شود منظور آمادگی برای دفاع است و نمایش شهرک های موشکی و گوشه ای از توان نظامی، برای بهم زدن توافق هسته ای نبوده، علت این بود که دشمن سعودی فکر برتری و تفوق نظامی نداشته باشد و دچار اشتباه محاسباتی نشود. استراتژیست های نظامی می گویند هر ملتی که می خواهد صلح را حفظ کند باید آماده جنگ باشد و به عبارتی دیگر باید همیشه آمادگی دفع یک حمله برای یک ملت وجود داشته باشد. (اینجا)

همچنین سردار حسین نجات جانشین سازمان اطلاعات سپاه نیز گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با مشارکت ۷۳ درصدی مردم و در امنیت کامل برگزار شد و ما این امنیت را مدیون خون شهدا هستیم. امروز ایران اسلامی در منطقه حرف اول را می زند و این اقتدار ملی در سایه اتکا به خداوند و اعتماد به جوانان انقلابی به دست آمده است و دشمن نیز این موضوع را به خوبی می داند. اگر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها فکر جنگ با ایران را از سر خود دور کرده اند، به خاطر اقتدار ایران در منطقه و قدرت بازدارندگی کشور در زمین و هوا و دریاست. (اینجا)

۲۷۲۱۴