تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

فاطمه هاشمی: "سیاست پدر و مادر ندارد" را قبول ندارم/ کاندیدا بشوم از ت ...


 عضو حزب اعتدال و توسعه در خصوص رابطه اخلاق و سیاست، گفت: من این جمله را که می گویند “سیاست پدر و مادر ندارد” به هیچ عنوان قبول ندارم. یک سیاست مدار ورزیده و سیاستمداری که می تواند با تفکر خودش در جامعه منشا خیر شود، قطعا اخلاق برایش حرف اول را می زند و از اصول اولیه او در کار سیاسی خواهد بود.

فاطمه هاشمی درباره مطالبه ۳۰ درصدی فعالان سیاسی زن از لیست های انتخاباتی مجلس آینده نیز گفت: مطالبه من بالاتر از ۳۰ درصد برای زنان در انتخابات آتی است؛ چرا که زنان باید نسبت به توانایی هایشان انتخاب شوند. ما زنانی در کشور داریم که اگر در انتخاب آتی کاندیدا شوند، قطعا با توجه به توانایی هایشان بالاتر از ۳۰ درصد ترکیب مجلس آینده را از آن خود می کنند.
وی تصریح کرد: ۲ فاکتور اصلی و مهم در انتخابات مطرح است. اول اینکه افرادی که برای کاندیداتوری اقدام می کنند، باید در بین مردم شناخته شده باشند. در انتخابات های قبلی به این موضوع اهمیت داده نمی شد و زنان کمتر شناخته شده در انتخابات کاندیدا می شدند و دوم اینکه زنان باید در انتخابات ها از زنان حمایت کنند. اگر فقط زنان در انتخابات آتی به زنان رای دهند، آمار حضور بانوان در مجلس بیش از ۳۰ درصد خواهد شد.

۲۷۲۱۴